Сторінка психолога

Робота практичного психолога ДПТНЗ «Переяслав - Хмельницький центр професійно-технічної освіти» базується на "Положенні про психологічну службу в системі освіти України", нормативних актів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Враховуються підсумкові документи роботи даного навчального закладу, а також результати спостережень та досліджень, проведених психологічною службою Центру.

Робота практичного психолога спрямована на адаптацію учня в колективі, професії, його соціалізацію, психологічний супровід навчально-виховного процесу.

Адміністрація ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» звертається до психологічної служби із такими запитами:

1. Дослідження інтелектуального розвитку учнів.
  2. Профорієнтаційна робота з учнями.
  3. Дослідження рівня розвитку пізнавальних здібностей.
  4. Профілактика вживання алкогольних та наркотичних засобів.
  5. Профілактика суїциду.

Головними формами діяльності практичного психолога є: психодіагностична і консультативна робота, корекційно-відновлювальна і розвивальна діяльність, просвіта, навчальна діяльність, організаційно-методична робота і за потребою зв'язки з громадськістю.

Психологічне консультування учнів проводиться з проблем:

- взаємовідносини в навчальній групі (місце і роль в колективі);

- взаємостосунки з викладачами, майстрами виробничого навчання, вихователями, дорослими, батьками, ровесниками;

- взаємостосунки чоловік-жінка;

- усвідомлення власної особистості, внутрішньо особистісні конфлікти, профілактика комплексу неповноцінності;

- залежності особистості (алкогольній, наркотичній, комп’ютерній) і за результатами діагностики.

Психологічне консультування педпрацівників проводиться з проблем:

-         адекватного усвідомлення свого статусу в сім'ї, родині, професії, суспільстві;

- роботи по формуванню учнівського колективу;

- роботи з педагогічно занедбаними дітьми;

-  роботи з схильними до девіантної поведінки учнями;

.

Організація психологічної просвіти.

З метою формування психологічної культури, підвищення психологічної компетенції викладачів, учнів та батьків психологічна просвіта проводиться за напрямками:

Ø      педагогічних працівників:

-         виступи на педагогічних радах;

-          проведення психолого-педагогічних семінарів;

-         методична допомога у підборі психологічної літератури з окремих тем;

-  через матеріали стенду "Поради педагогам".

Ø      учнів:

-          методична допомога у підборі психологічної літератури з окремих тем;

-  пропаганда здорового способу життя за програмою "Рівний - рівному";

-  через інформацію стенду "Психологи радять".

Ø      батьків:

-          виступи на батьківських зборах;

-         індивідуальні бесіди з батьками.

Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота.

•з метою кращої соціалізації молоді для дівчат III курсу проводяться тренінги по "Запобіганню торгівлі людьми";

•з метою зниження ризику насильства, як фізичного, психологічного так і сексуального, для дівчат І курсу проводяться тренінгові заняття "Як запобігти насильству".

•з метою реалізації державної програми профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу проводиться цикл тренінгових занять.

З метою попередження суїцидальної поведінки проводяться виховні години з елементами тренінгу.